Кошик
порожній
- 01 січня 1970

Як полагодити блискавку на куртці?

Застібка-блискавка зручна, практична. Вона використовується сьогодні в якості елемента фурнітури в багатьох видах одягу, аксесуарів. Застібка є однією з тих частин речі, які наражаються на найбільше експлуатаційне навантаження. Вона нерідко ламається в самий невідповідний момент.

Питання, як полагодити блискавку своїми руками, є досить актуальним. Не завжди є час і можливість відвезти річ в ремонтну майстерню ательє. У домашніх умовах відновити працездатність застібки можна декількома способами. Вибір методу ремонту буде залежати від типу блискавки і виду поламки.

Ремонт застібки, що розходиться

Якщо блискавка розходиться, швидше за все, розтиснувся її бігунок. Полози останнього не застібають зубці. Блискавку, що розходиться в різні боки, досить просто полагодити самостійно. Найпростішим варіантом ремонту є затискання країв бігунка плоскогубцями. Робити це необхідно несильно щоб уникнути розколювання елемента. Затискання країв бігунка зазвичай дозволяє усунути проблему блискавки, що розходиться, за кілька секунд. Єдиним недоліком такого ремонту буде складніше подальше застібання верхнього жіночого одягу (взуття, сумки). Затиснутий бігунок певний час буде ходити по блискавці трохи важче, ніж зазвичай.

Якщо такий тип ремонту результатів не дав, бігунок рекомендується замінити новим. Зробити це можна, знявши обмежувачі з блискавки. Важливо правильно підібрати розмір нового бігунка. Орієнтуватися при цьому рекомендується на маркування елемента фурнітури.

Ремонт блискавки з вирваними зубцями

Полагодити таку застібку можна, вставивши зубці на місце. Це актуально для металевої фурнітури. Вирвані капронові, пластикові зубці з успіхом замінює товста волосінь. Закріплюється остання так, щоб краї виробу не перешкоджали вільному ходу бігунка. Той і інший тип ремонту досить складний і трудомісткий. Крім того, не завжди результативний. Блискавку з вирваними зубцями простіше замінити новою.

Ремонт блискавки з тугим бегунком

Якщо застібка речі, яка довго не носилася, втратила плавність ходу, її можна змастити. Робити це рекомендується милом, стеариновою свічкою, м'яким олівцем. Для блискавок в шкіряних виробах можуть використовуватися різні масляні, воскові просочення. Достатньо злегка змастити зубці застібки, щоб повернути плавність ходу бігунка.