Кошик
порожній
tiffi - 11 серпня 2020

Як не пошкодити пуховик при машинному пранні

Давайте розберемося, як правильно прати пуховик в автоматі

Щоб процедура була безпечною для улюбленого елемента вашого гардеробу, краще дотримуватися такого порядку:

  1. Перевірте вміст кишень, так як наявність твердих або гострих предметів може порвати тканину.
  2. При наявності хутряної підкладки у пуховика слід заздалегідь відстебнути і при необхідності випрати окремо.
  3. Застебнути кишені, застібки, гудзики і блискавки.
  4. Перевірте кишені, внутрішню і зовнішню поверхню - на них неприпустимі пошкодження, через які пух може потрапити в пральну машину. Перед пранням їх обов'язково слід зашити.
  5. Вирівняти пуховик і обробити рідким милом місця забруднення.
  6. Вивернути навиворіт і покласти в барабан.
  7. Програму на пральній машині встановлювати відповідно до типу матеріалу наповнювача.

Вибираючи, на якому режимі прати пуховик в пральній машині, слід вибирати делікатні режими, що імітують ручне прання, в іншому випадку ви можете зіпсувати улюблену річ.

Який би тип пуховика не завантажувався в пралку, важливо пам'ятати, що за одне прання можна прати лише одну річ. Пух вбирає вологу, тому є ймовірність поламки двигуна або валу через перевантаження або дисбаланс.

Вибираючи на якому режимі прати пуховик, віджимання також повинен бути помірним, багато хто вважає, що чим інтенсивніше віджати виріб, тим менше мильних розводів залишиться на поверхні, але це помилкова думка. Відсутність розводів забезпечується за рахунок полоскання, при необхідності декілька раз.

Якщо це не допомогло, то причина в низькій якості самого наповнювача і високошвидкісне віджимання тут не допоможе. А ось інтенсивний віджим може привести до неприємних наслідків у вигляді наповнювача, що збився. Тому для віджиму вистачить 600 оборотів.

Не менш часто домогосподарки намагаються дізнатися при якій температурі прати пуховик, так як цей параметр безпосередньо впливає на стан улюбленого елемента гардероба. Не залежно від типу наповнювача, який використовується в конкретній моделі, пуховики перуть при температурі не більше 30ºC.

Як прати пуховик щоб не збився

На практиці відомі випадки, коли після прання в машинці автомат улюблений предмет гардероба втрачав свої якості і ставав схожий на висушений лист. Це відбувається з тієї простої причини, що натуральні наповнювачі мають властивість збиватися в грудки. Щоб цього уникнути під час прання в барабан киньте спеціальні м'ячики, які купуються в спеціалізованих магазинах по відносно невеликій ціні. У разі якщо у вас немає можливості придбати такі м'ячики, їх можна легко замінити тенісними м'ячами. Їх вага не перевищує того, на який розрахований барабан пральної машини, тому зашкодити йому вони не зможуть.

Як прати пуховик щоб пух не збивався

Єдиним, на що звернути увагу перед тим, як прати пуховик щоб пух не збивається - барвник, яким м'ячі пофарбовані. Так як деякі виробники додають м'ячам яскравих відтінків за рахунок дешевих фарб, які легко розчиняються у воді і при контакті з мокрими предметами можуть залишати відповідні плями на поверхні. Тому, перш ніж покласти м'яч в машинку, намочіть поверхню мильним розчином і притисніть до аркуша білого паперу. Якщо слідів не залишається, можете сміливо відправляти з пуховиків в прання.

Що робити, якщо після прання пуховика в машині автомат, він втратив зовнішній вигляд

Якщо пуховик вже був зіпсований неправильними діями по очищенню або під час прання ви допустили помилку, то замість дутого красеня ви отримаєте щось на кшталт вітровки або плаща. Щоб повернути виробу колишню привабливість і теплозахисні властивості, його необхідно реабілітувати. У деяких ситуаціях можна скористатися правильною процедурою прання, але вона не завжди здатна відновити колишню структуру пуху. Тому краще скористатися такою методикою:

  • Збийте пуховик чистою палицею, щоб розбити грудочки і збити наповнювач;
  • За допомогою праски з функцією відпарювання розігрійте виворітну поверхню пуховика паром, але при цьому не торкайтеся праскою;
  • Дочекайтеся повного остигання і, при необхідності, повторіть процедуру до повного відновлення.

Один такий цикл відновлення займає пару годин, але з зіпсованим пуховиком це хороший спосіб по реабілітації. У випадках, коли після прання поверхня покрилася неприємними світлими плямами, для їх видалення краще скористатися спеціалізованим засобом, який продається у відділах побутової хімії.

Ви все ще задаєтеся питанням: чи можна прати пуховик в машині, не сумнівайтеся, це цілком нормальна, нехай і не бажана бажана процедура, що вимагає уважного дотримання всіх правил.