Кошик
порожній
- 01 січня 1970

Як краще прати верхній одяг?

Якщо немає можливості віддати верхній одяг в хімчистку, то можна випрати його і в домашніх умовах з дотриманням деяких правил. Давайте розглянемо, як прати верхній одяг різних видів.

Куртка шкіряна

Шкіряні речі прати не рекомендують (це зазначено на бирках), але якщо плями прибрати за допомогою чистки не вдається, то можна покласти куртку в машинку, встановити опцію «Прання вовни» з кількістю оборотів 300. Потім необхідно обробити трохи підсохлу шкіру з виворітного боку складом з теплої води (500 мл), солі (100 гр.) і гліцерину (75 мл).

Пуховики

Приберіть з кишень зайві предмети, виверніть пуховик навиворіт, застебніть всі гудзики, блискавки або кнопки і занурте речі в бак машини. Прати слід в опції «Делікатне прання» дитячим порошком без добавок або рідким засобом для вовни. Якщо на пуховику є складні плями, то попередньо можна замити їх господарським милом.

Прати пуховик необхідно при температурі 30 ° С з максимальною кількістю оборотів 600. Для того щоб пух не зім'явся під час прання в бак машинки слід покласти кілька великих тенісних кульок. Після основного полоскання необхідно пуховик прополоскати ще кілька разів, щоб після його висихання не залишилося білих розводів на виробі.

Пуховики з синтепоновим або іншим синтетичним наповнювачем можна прати в звичайному режимі.

Правила машинного прання речей з біо-пуху

Застосування біо-пуху як утеплювача не обмежується куртками і пуховиками. Цей матеріал активно використовують як наповнювач для зимової екіпіровки, в тому числі для спортивного і туристичного спорядження, а також костюмів для полювання і риболовлі, тому такі речі доводиться часто прати. Зробити це швидко і просто можна в пральній машині, проте для того, щоб не зіпсувати виріб необхідно дотримуватися основних правил: Найкраще використовувати режим дбайливого прання з температурою води не більше 40 ° С.

Віджимати виріб після прання не рекомендується. Допускається віджимання в режимі не більше 600 оборотів в хвилину.

Для прання краще всього використовувати рідкий або гелевидний засіб. Сухі порошки не підходять, так як вони можуть залишити розводи і плями.

Можна використовувати пом'якшувальний кондиціонер для білизни, але в цьому випадку буде потрібно додаткове полоскання.

Виріб з біо-пуху не можна замочувати. Тривале перебування в стоячій воді чинить руйнівну дію на матеріал.

Перед тим як прати куртку або пуховик, рекомендується обробити сильно забруднені місця (наприклад, кишені і краї рукавів) господарським милом або спеціальним засобом для виведення плям.

Вироби з наповнювачем з біо-пуху не можна здавати в хімчистку (може бути вказано на етикетці виробника).

Замшевий одяг

Речі із замші слід прати вручну. Для цього необхідно нагріти воду до 35 ° С і випрати куртку з використанням рідкого засобу для вовни. Потім добре прополоскати під проточною водою і повісити сушитися в будинку на плечики. Викручувати річ не можна. Після висихання можна обробити водою (1 літр) з гліцерином (0,5 ч. ложки).

Драпове, кашемірове і вовняне пальто

Наливаємо у ванну теплу воду (близько 35 ° С) і заливаємо трохи рідкого засобу для вовни або дитячого порошку і що добре піниться.

Кладемо пальто в воду і акуратно його перемо. Сильні забруднення можна трохи потерти руками.

Виймаємо річ і кладемо її на великий махровий рушник, щоб вода трохи стекла.

Потім розвішуємо його на плічках і залишаємо в прохолодному місці, щоб воно трохи підсохло. Вовняне пальто сушать тільки в горизонтальному положенні на покривалі, регулярно змінюючи його на сухе.

Вологе пальто рекомендується акуратно пропрасувати з вивороту теплою праскою.