Кошик
порожній
- 01 січня 1970

Утепляємося до зими: як вибрати якісний пуховик

Міцно підкорив серця і тіла більшості людей в холодну зимову пору - пуховик! Практичний і відносно недорогий верхній одяг. Але не кожен пуховик захистить від морозу і вітру, особливо коли на градуснику - 30.

Щоб не було нестерпно холодно потім, поговоримо про головні достоїнства пуховика зараз. Отже, що потрібно знати про цей верхній одяг до примірки. Сім ознак якісного пуховика:

1. Пуховик гідний так називатися, тільки якщо на 80% складається з пуху і на 20% - з пера. Якщо співвідношення пуху менше - це виріб пірьовик, який при мінусовій температурі пропустить холод. Синтетичний наповнювач "дутого пальто» (не пуховика!) Взагалі не витримує перевірки морозами.

2. Шукай на етикетці пуховика визначення "down", яке гарантуватиме наявність пуху в складі. Ще одним доказом буде служити пластикова прозора бірка з зразком наповнювача (як правило, кріпиться до внутрішньої кишені виробу). Кращий пух - гаги (великої морської качки) і гусака.

3. Верхній матеріал пуховика повинен бути з синтетичних вологовідштовхуючих тканин, а підкладка - з шовку або нейлону. Під грубою зовнішньою тканиною виробник може приховувати неякісний наповнювач (великі пір'я, дешевий і холодопроникний наповнювач). Оздоблення з натурального хутра на капюшоні повинно відстібатися. Інакше, прання такого виробу не підійде. До речі, зверни увагу на рекомендації з прання (вказані на етикетці). Іноді, це завдання під силу тільки хімчистці.

4. Весь пух повинен бути рівномірно "запакований" в окремих прошитих секціях. Оптимальні пухові блоки приблизно 20см * 20см. Якщо блоки крупніше, то наповнювач буде накопичуватися у нижнього шва. Тепловтрати в такому випадку гарантовані.

5. Акуратні і рівні шви - ознака якості будь-якого виробу.

Для пуховика важливим пунктиком буде прошита по всьому внутрішньому периметру підкладка.

Перевіряйте під час примірки всі застібки і кнопки так як, якщо б ви в холод намагалися застебнути / розстебнути пуховик в рукавичках або рукавицях (в морозну пору самі себе подякуйте за цю перевірку). Не зайвими будуть і запасні деталі фурнітури, клапани, що прикривають блискавку, накладки для плечей і ліктів (місця, що найбільше зношуються), зручні внутрішні і зовнішні кишені, трикотажні манжети на рукавах (не дадуть проникнути холоду через руки).

6. Ще один вимірювач якості - коефіцієнт пружності пуху FP (fill power) - поважаючий себе виробник вкаже його на етикетці. В якісному виробі він повинен бути не менше 550. Є й "народний" метод перевірки пружності. Висококласний пуховик, якщо його згорнути рукавами всередину, розправиться самостійно протягом 20 хв. Поганий - деформується або залишиться в скрученому положенні.

7. І останнє, хороший пуховик важить всього 0,5 - 1,5 кг, навіть найдовший. Це факт.