Кошик
порожній
- 01 січня 1970

Способи видалення плям з верхнього одягу

Перше правило при видаленні плям звучить так: пляма знаходиться зовні, забруднення - всередині. Якщо ви почнете неправильно видаляти пляму, воно може легко перетворитися на забруднення, що потребують додаткової роботи. Не розраховуйте на те, що пляма залишиться лише на поверхні, якщо ви візьметеся видаляти її яким-небудь з наявних у продажу фірмових засобів для виведення плям.

Ось найпоширеніші види плям і способи видалення плям з одягу.

Вино червоне

Візьміть паперовий рушник і, просушіть їм пролите вино. Натягніть забруднену матерію на каструлю і пролийте крізь пляму окріп - з висоти приблизно 50 см. Протріть її пральним порошком, прополощіть в холодній воді. Якщо потрібно, повторіть процес. Якщо пляма не зникло, спробуйте видалити пляму розведеним перекисом водню.

Віск від свічки

Лезом тупого ножа зніміть з поверхні тканини віск. Помістіть забруднене місце між двома чистими листками промокального паперу або паперовими серветками. Пропрасуйте верхню серветку теплою, але не гарячою праскою. Повторюйте операцію до тих пір, поки віск не зникне. Якщо пляма не видаляється без залишку, скористайтеся слабким розчинником жирів.

Пляма від кислоти

Негайно гарненько прополощіть забруднене місце, навіть якщо на око непомітно його знебарвлення, щоб запобігти пошкодженню волокон тканини, використовуючи для цього холодну воду. Потім скористайтеся нашатирним спиртом для обробки. Як правило, можна користуватися звичайним кухонним нашатирним спиртом, однак при обробці шовку або вовни краще розбавити його навпіл з водою.

Фарба масляна

Постарайтеся негайно видалити такі плями, оскільки після висихання фарбу практично неможливо зняти. Відскребіть скільки можливо фарбу лезом тупого ножа. Промокніть пляму паперовим рушником. Намочіть це місце розчинником для фарби відповідно до рекомендацій, поміщеними на банці з фарбою. Втирайте в пляму губкою сильний миючий засіб. Негайно після цього прополощіть у гарячій воді з піною. Якщо пляма не зникла, замочіть матеріал в розчиннику на годину. Втрачати в цьому випадку нічого, оскільки, якщо пляму не вдасться вивести, виріб залишиться безнадійно зіпсованим.

Сліди крові

Постарайтеся промокнути максимальну кількість крові, поки вона ще волога. Якщо пляма застаріле, замочіть пляму на годину в солоній воді, а потім протріть пляму нашатирним спиртом, прополощіть і, якщо є необхідність, відбілити його перекисом водню. Спочатку зробіть пробу на якомусь непомітному місці, щоб з'ясувати, чи не завдасть перекис водню більшої шкоди, ніж сама пляма.

Лак для нігтів

Обробіть пляму рідиною для зняття лаку або ацетоном. Якщо в матеріалі містяться синтетичні волокна, то спочатку проведіть пробу, щоб дізнатися, чи не пошкодиться розчинниками тканина.

Фрукти та ягоди

Якщо дозволяють обставини, натягніть тканину з плямою на велику каструлю і розлийте крізь неї окріп з висоти приблизно 50 см. Повторюйте цю операцію до тих пір, поки пляма не зникне. Якщо дану тканину не можна піддавати дії окропу або пляма сильно в'їлася, втирайте в неї пральний порошок. В якості останнього засобу можна використовувати для видалення плям ягоди перекис водню.

Чорнило

Обробляйте пляму негайно, оскільки після висихання чорнила усунути його практично неможливо. Намочіть забруднену пляму холодною водою, щоб розбавити пігмент. Потім нанесіть на неї нашатирний спирт (якщо тканина шовкова або вовняна, нашатирний спирт слід розбавити). Якщо пляма не зникла, втирайте в неї пральний порошок. Ретельно прополощіть в холодній воді. Якщо потрібно, повторіть.

Шоколад

По можливості зішкрябайте його, а потім гарненько проперіть тканину. Якщо шоколад жирний, перед пранням намочіть пляму в розчиннику жирів. Якщо матеріал не можна прати, то замочіть забруднене місце в холодній воді, а потім обробіть розчинником. Плями, що в'їлися, можуть потребувати застосування перекису водню за схемою: намочити - промокнути - прополоскати.