Кошик
порожній
- 11 серпня 2020

Пуховики зимові та демісезонні: головні відмінності

Зовнішність товару буває оманлива, і пуховики - не виняток. Наявність хутра, «дутий» фасон, значна «зимова» ціна і твердження продавців можуть ввести в оману кого завгодно, але тільки не людей обізнаних. Щоб ви не перебували в невіданні, ми підготували інформацію про відмінності між демісезонними і зимовими пуховиками. Уважно ознайомтеся з представленими даними - вони напевно будуть для вас корисні, якщо ви маєте намір купити пуховик до зими або до міжсезоння.

Утеплювач

В останні роки багато хто з виробників пуховиків замінюють натуральний пух синтетичним утеплювачем (наприклад, холофайбером). Здавалося б, у такій заміні немає нічого поганого: по-перше, лебединий, гагачий і качиний пух в дефіциті; по-друге, пуховики зі штучним утеплювачем коштують набагато дешевше. Проте, слід усвідомлювати, що найкраще співвідношення між вагою і опором теплопередачі саме у пухових курток: вони тепліші і легші в порівнянні з синтетичними аналогами.

«Пуховий» аспект

У виробництві застосовується пух, розведений на 10-40% дрібним пером, завдяки чому утеплювач стає більш пружним і довговічним. Між теплоізоляційними властивостями пуховиків і кількістю пера існує проста закономірність: чим більше пера - тим холодніший пуховик. Багато фірм позначають пропорції в утеплювачі дробовим числом на етикетках. Наприклад, найпоширеніший варіант - 80/20: 80% пуху (down) і 20% пера (feather).

Побічно про якість наповнювача пуховиків можна судити за коефіцієнтом Fill Power (FP), також указуваному на етикетках. Це число характеризує взаємозв'язок між вагою виробу і його «теплістю»: в зимових пальто FP дорівнює або перевищує 550, в демісезонних моделях цей показник нижче. Так звані арктичні пуховики, розраховані на 30-градусні морози, характеризуються FP близьким до 750 і вище.

Фасони і сезони

Залежно від посадки моделі по фігурі розрізняють три неофіційних градації:

  • fit-regular - пухове пальто "розмір в розмір", тобто візуально фігура якщо і збільшується, то незначно;
  • slim – пуховик, що щільно облягає і підкреслює контури фігури;
  • relaxed - "дута" модель, що укрупнює фігуру.

Для зимових пуховиків більш характерні фасони fit-regular і relaxed; в той час як весняно-осінніх пуховики частіше шиють як slim. Однак судити про сезонності пуховика тільки за кроєм не варто: як ми згадували на початку статті, зовнішність одягу далеко не завжди свідчить про її реальну здатність зберігати тепло.

Особливості пошиття

Утеплювач в пуховиках укладений в відокремлені осередки - так звані пакети. Розмірність комірок можна визначити за відстанню між швами, і за цією ознакою також можна судити про сезонність моделі. Зимові пуховики простьобані через кожні 10-30 см, в демісезонних пуховиках розмір сторони пакета може досягати 40 см.

Іноді утеплюючий шар пуховика складається з двох частин: підкладкового і зовнішнього. У двухшарових пуховиках пакети з утеплювачем розташовують спеціальним чином так, щоб не утворювалося «містків холоду» - точок дотику швів між шарами. Крім того, в зимових пуховиках часто застосовують технологію «теплий шов», завдяки якій пакети не тоншають в місцях швів.

Всіх виробників пуховиків можна розділити на дві категорії - сумлінних і не дуже. Перші вважають за краще по-чесному говорити про властивості продукції і не приховують її реальних споживчих властивостей; другі часто про щось замовчують або щось прикрашають. Наша компанія працює тільки з чесними брендами: Tiffi, Cotton Club і рядом інших. Серед продукції одягу, що поставляється нами, немає контрафакту і неавтентичних виробів - ми не обманюємо своїх клієнтів. Якщо ви любите прозорі ділові взаємини, ми із задоволенням розглянемо вашу пропозицію про співпрацю, звертайтеся!