Кошик
порожній
- 01 січня 1970

Пуховик, який не дасть морозу жодного шансу

З настанням зимового сезону зростає попит на пуховики, а попит, як відомо, дає привід для зростання цін. Як же витратити гроші не даремно, а купити якісну пухову куртку, в якій не страшний будь-який мороз?

Наповнення

Пуховиком може називатися лише один вид курток, ті, що наповнені пухом на 100% або пухом упереміш з пером. Всі інші наповнювачі (синтепон, холлофайбер, вата) не дозволяють назвати куртку пуховиком. До слова сказати, батьківщина цього виду зимового одягу - Канада, країна, жителі якої знають не з чуток, що таке холод. Тож не дивно, що на цій куртці з пухом всередині потрібно шукати слово англійською «down», що, власне, і підтверджує наявність пуху.

Для наповнення курток використовують гусячий, качиний, гагачий пух. У китайських куртках можна побачити і курячий пух, який істотно знижує якість товару. Найкращий - пух гаги. Непоганий і гусячий, з ним куртка може служити більше 10 років. Качиний пух дасть можливість поносити виріб близько 5 років.

Кількість пуху позначається на етикетці в процентному співвідношенні. Якщо пера немає взагалі, пишуть 100% пуху, якщо воно є, то завжди в меншій кількості, ніж пух. Співвідношення може бути 90/10%, 80/20%, навіть 50/50%. Для зими підійде пуховик, в якому пуху не менше 75%, якщо його менше, куртка призначена для весни або осені.

Ступінь пружності пуху

Пружністю називається властивість матеріалів повертатися в початковий стан після стиснення або розтягування. У пуховику іноді доводиться не тільки стояти або ходити, але і сидіти. Природно, що пух стискається. І якщо ступінь пружності низька, незабаром в місці постійного стиснення пух зваляється і втратить свою головну властивість - збереження тепла. На етикетці показаний коефіцієнт пружності. Якщо він дорівнює або вище 550-ти, сміливо можна купувати виріб.

Можна провести простий тест: згорнути пуховик в трубочку. Чим вона вийде вужчею, тим вище пружність пуху і його якість в цілому.

Захист від випадання пера і скочування пуху

Пуховик не випадково прошивають. В результаті виходять осередки невеликого обсягу з деякою кількістю пуху всередині. Осередки або блоки не повинні бути занадто великими або дуже маленькими. Оптимальний варіант - 20х20 см. Найчастіше зовні видно, що пуховик прошитий. Але якщо цього не видно, можливо, що це всього лише верхній чохол, а сам пуховик прошитий зсередини. До речі, сучасні моделі можуть мати не тільки традиційний прямокутний дизайн осередків, а й виконаний у вигляді інших фігур.

   Ті, кому довелося носити пуховики китайського виробництва, знають, що таке «випадає перо». Знімаєш річ, а все перо на тобі. У якісних виробів пух розміщений в двошаровий пакет, який ще має просочення з вмістом тефлону, що робить його повністю герметичним.

Аксесуари та фурнітура

Неприємно, коли з пуховика лізе перо, а пух звалятися і весь внизу. Не менш неприємно, коли кнопки випадають, а прикраси відвалюються після двох днів носки. У якісних виробів застібка робиться у вигляді липучки, що практичніше, ніж кнопки. Спеціальні хлястики внизу і вгорі полички полегшують розщібання пуховика, коли рука в рукавичці.

Обов'язково повинна бути запасний гудзик, іноді навіть кладуть пряжку, якщо є пояс. Через капюшон повинна бути протягнута мотузка для затягування, а так само додаткова застібка в області шиї. Кінці мотузки забезпечені надійно закріпленими кульками для обмеження.

Тепер відомі всі тонкощі вибору якісного пуховика. І якщо вдасться купити саме такий, у морозу не буде ні найменшого шансу.