Кошик
порожній
- 01 січня 1970

Особливості зберігання верхнього одягу

Будь-який одяг і взуття вимагають догляду, але якісні і дорогі - потребують особливої уваги і турботи, а тому після довгої зими їх потрібно правильно відправити на зберігання. Кожна річ має свої особливості, тому є певні правила, дотримуючись яких, можна домогтися того, що одяг збереже свій вигляд і якість до наступного сезону.

Пуховики

Вони не вимагають дотримання якихось строгих умов зберігання, оскільки виготовлені з матеріалів, стійких до забруднень і впливу несприятливих природних умов. Але перед тим, як відправити їх на відпочинок, необхідно перевірити наявність плям і потертостей на таких проблемних місцях, як комір, рукава, області навколо кишень і в нижній частині пуховика. Якщо такі виявлені, річ потребує хімчистки, оскільки з часом вона може придбати неприємний запах, а плями стануть важковиведеними. Зберігати пуховики краще в спеціальних чохлах для одягу, на вішалці в розправленому стані. Для того, щоб на наступний сезон пуховик можна було використовувати відразу, не вдаючись до додаткової прасування, не варто його згортати або недбало засовувати в темний куток. А оскільки холода завжди наступають раптово, дотримуючись цього простого правила, ви можете бути впевнені, що пуховик завжди буде напоготові.

Шкіряні вироби

Такий одяг не настільки невибагливий, як пуховики, і потребує дотримання певних правил при тривалому зберіганні. Перш за все його потрібно протерти чистим рушником, змоченим в слабкому мильному розчині, після чого витерти насухо. Додаткова, але дуже корисна процедура - обробка гліцерином всієї шкіряної поверхні. Це стосується і комбінованого одягу, де є вставки з натуральної шкіри. Такий догляд додасть йому охайного вигляду. Але слід пам'ятати, що зберігати шкіряні речі краще окремо від інших матеріалів, оскільки сусідство з штучними тканинами може його зіпсувати. Особливо якщо ці самі речі "фарбують". Шкіра легко вбирає сторонню фарбу і може придбати розводи, які її аж ніяк не прикрасять. Для зберігання шкіряного одягу спеціальний чохол - оптимальний варіант.

Пальто

Натуральні пальтові матеріали - примхлива штука, і потребують підвищеної уваги при закладі на тривале зберігання. Для них підійдуть вішалки з широкими плічками, а якщо є манекен і місце для нього, для пальто з натуральної тканини, такої як кашемір, це буде просто санаторій. З настанням сезону можна просто зняти з манекена і надіти на себе. У пальто не буде непередбачених складок і деформацій, а зовнішній вигляд буде відмінним. Якщо ж місця для манекена знайти не вдається, зберігати пальто можна, попередньо почистивши в хімчистці, в звичайному чохлі для одягу. Тільки бажано не дуже його утрамбовувати. Так воно краще збереже свій привабливий вигляд і не зажадає відпарювання перед використанням на наступний сезон.

Хутряні речі

Це найважчі для укладання на зберігання речі, і самі примхливі. Вони вимагають окремого і досить просторого місця подалі від сонячних променів. Особливо це стосується білого хутра. Яскраве сонце здатне перетворити білу шубку в невиразний жовтий хутряний виріб. Хутро легко вигорає і тьмяніє від ультрафіолету. Крім того, висока температура йому теж може пошкодити. Найкраще місце для зберігання хутряних виробів - темна прохолодна і, звичайно ж, простора шафа.