Кошик
порожній
- 01 січня 1970

Найпростіші способи позбавлення від плям на пуховику

Підготовка виробу

Прибрати плями з верхнього одягу, не перучи його повністю, можна шляхом обробки проблемних ділянок. У цьому випадку важливий підготовчий етап. Спочатку пуховик потрібно очистити від пилу, за допомогою м'якої щітки акуратно зішкребти бруд з поверхні тканини. Потім варто уважно вивчити інформацію на ярлику і вибрати відповідний засіб для чищення. Щоб ефективно прибрати плями з пуховика без прання, будь-який миючий розчин попередньо необхідно протестувати на невеликій ділянці речі.

Прибираємо жирні плями

Жирні відмітини на верхньому одязі нерідко з'являються в сезон носіння, позбутися від них буває досить складно. Часто виникає питання, як вивести масну пляму з пуховика в домашніх умовах, не вдаючись до прання всієї речі.

Якщо забруднення свіже, прибрати його можна за допомогою кухонної солі. Для цього необхідно розвести сіль водою до утворення кашки, нанести суміш на проблемну ділянку і, почекавши годину, прибрати її м'якою щіткою. Після цього нанесіть на оброблене місце содовий розчин і змийте чистою водою.

Якщо масляна пляма застаріла, її можна вивести, використовуючи лимон. Нанесіть лимонний сік на жирну ділянку і залиште на півгодини, потім змийте чистою водою з додаванням миючого засобу.

Від старого жиру, що в'ївся, на пуховику можна позбутися за допомогою водного розчину нашатирного спирту. Також можна використовувати суміш крейди і тальку. Нанесіть ці інгредієнти на забруднену ділянку, зверху покладіть чистий аркуш білого паперу, притисніть пресом і залиште на 1 день. Після цього виперіть пуховик.

Видалити жирні плями на пуховику також можна концентрованим розчином рідкого засобу для миття посуду. Його необхідно спінити, нанести на проблемну зону і залишити на 5 хвилин, після чого змити чистою водою.

Якщо з'явилися жирні плями після прання, позбутися від них можна за допомогою господарського мила. Його слід натерти стружкою і залити водою. Потім умочіть м'яку губку в цей розчин і зачистіть забруднення, рухаючись від країв до центру. Після цього пуховик необхідно випрати і прополоскати.

Якщо вищеописані методи не допомогли видалити забруднення, спробуйте скористатися очищеним бензином. За допомогою ватного диску протріть їм проблемну ділянку і почекайте півгодини. Слід масла повинен розчинитися. В силу того, що даний засіб агресивний, застосовувати його потрібно в крайніх випадках.

Щоб надалі на пухових куртках жиру не з'являлося, носіть їх дбайливо і акуратно.

Позбавляємося від блиску на куртці

При тривалому періоді носіння на пуховику з'являються засмальцьовані плями. Найчастіше засмальцьовані ділянки виникають на рукавах, кишенях і комірі. Позбутися від невластивого тканині блиску можна за допомогою суміші води і оцту в пропорції 3: 1. Умочіть в цьому розчині ватний диск або губку і приберіть блискучі цятки. Після цього необхідно замити оброблені ділянки чистою водою і вивісити пуховик на свіже повітря для провітрювання.

Плями й розводи після прання

Багато хто стикаються з проблемою появи плям на пуховику після прання, а ось як позбутися від них і запобігти появі в подальшому не зовсім зрозуміло. Через неякісне полоскання і неправильну сушку на речах виникають жовті плями і розводи.

Виперіть річ ще раз, використовуючи програму для дбайливого прання з додаванням спеціального миючого засобу для пуховиків, включивши режим суперполоскання, а потім добре просушіть її. Прибрати невеликі розводи з пуховика можна, протерши їх м'якою тканиною, змоченою в теплій воді.

Верхній одяг світлих відтінків потребує особливого догляду. Якщо, виправши світлий пуховик, ви виявили на ньому жовті плями, запустіть повторне прання водою низької температури і добре прополощіть. Якщо це не допомогло, білий пуховик від жовтих плям врятує перекис водню. Їм необхідно змочити ватний диск і потерти жовтизну, після чого прополоскати річ і правильно просушити.

Видаляємо плями різного походження

Забруднення на пуховику можуть мати різне походження, відповідно, існує багато способів їх позбутися. Вивести пляму від парфуму допоможе медичний спирт. Їм слід протерти забруднене місце, а потім повністю випрати річ.

Жінки часто цікавляться способами видалення плями від помади з верхнього одягу. Таке забруднення усувається за допомогою скипидару. Перед його використанням забруднену ділянку очищають від пилу. Потім ганчіркою, змоченою в скипидарі, обробляють забруднену область і перуть всю ділянку. Існують також спеціальні косметичні олівці для видалення слідів помади з одягу, вони справляються з цим завданням швидко і ефективно.

Плями невідомого походження прибирають за допомогою суміші з нашатирного спирту і перекису водню. Змішайте ці інгредієнти в рівних пропорціях і обробіть забруднену ділянку. Через 40 хвилин перевірте, чи зникла цятка. При необхідності повторіть процедуру. Змийте суміш і вивісіть пуховик на балкон для провітрювання.

Якщо ви помітили на пуховику пляма від фарби на водній основі, виводите його розчином нашатирного спирту і щавлевої кислоти, взяті в рівних пропорціях. В цьому випадку чистити необхідно від краю плями до центру, щоб його не розмазати. Якщо ж ви забруднилися олійною фарбою, прикладіть до місця забруднення два аркуша білого паперу з обох сторін і акуратно пропрасуйте гарячою праскою. Якщо цей прийом не спрацює, слід натерти забруднену ділянку рідиною для зняття лаку з ацетоном, після чого річ необхідно випрати.

Після річного зберігання на пуховику часто проступають жовті плями. Позбутися від них можна, виправши виріб рідким миючим засобом згідно з інструкцією і рекомендаціями. Якщо це не допомогло, річ доведеться здати в хімчистку.