Кошик
порожній
- 01 січня 1970

13. Догляд за курткою

Куртка з якісного пуху може служити десятки років і швидше набридне, ніж зноситься. Головне - правильно за нею доглядати. Це непросто, при всій своїй довговічності пух дуже примхливий. Він легко намокає, при намоканні втрачає теплоізоляційні властивості, довго сохне, а якщо зберігати його сирим, швидко зіпсується. Правильний догляд за пушком складається з трьох складових: прання, зберігання і дбайливого використання.

Правильно перемо

Кожна прання знижує теплоізоляційні властивості пуху. Але без нього теж не можна - для пуху не менше шкідливі забруднення, яких не уникнути ні в горах, ні в місті пил, волога, піт, шкірні виділення. Тому прати куртку все-таки потрібно, в ідеалі - в кінці кожного сезону, перед тим, як прибрати на зберігання. Якщо ви використовуєте пушок рідко, наприклад, для гірських походів або сходжень 1-2 рази на рік, то і прати її можна рідше.

Щоб прання принесла тільки користь, запам'ятайте нескладні правила. Вони підходять і для прання пухових курток з мембраною.

Що потрібно робити:

Перед пранням на забруднені місця нанести мильний розчин, залишити на кілька хвилин і почистити губкою або м'якою щіткою.

Вивернути навиворіт, застебнути всі блискавки і кнопки.

Використовувати м'які рідкі миючі засоби без відбілювачів і хлору. А краще - спеціальні склади для прання пуху, наприклад, Grangers Down Wash і Nikwax Down Wash. Вони видаляють бруд і жирові виділення з пуху і з поверхні тканини, при цьому зберігаючи структуру пуху. Ці засоби не пошкоджують DWR-просочення, а деякі ще й відновлюють їх і надають водовідштовхувальні властивості тканині і самому пуховому наповнювачу.

Сушити куртку можна в спеціальній сушильній машині, також з тенісними м'ячиками. Якщо такої у вас немає, сушіть просто в кімнаті, можна біля батареї, в розправленому стані - наприклад, на спинці стільця або розкладній сушарці. У процесі сушіння частіше струшуйте і збивайте куртку, розтрушуйте пух всередині пакетів. Прибирати куртку в шафу потрібно тільки коли вона повністю висохне.

Правильно зберігаємо

Перед тим, як прибрати пушок в шафу, переконайтеся, що він чистий і абсолютно сухий. Навіть злегка вологий пух при довгому зберіганні може зіпсуватися.

Як і будь-які вироби з пуху, куртку потрібно зберігати в максимально розправленому вигляді. Можна повісити її в шафу або акуратно скласти в вільний мішок для зберігання одягу. Він може бути сітчастим або бавовняним, але не поліетиленовим, тому що пух повинен «дихати».

У комплекті з деякими пуховиками йде пакувальний мішок, а окремі моделі взагалі упаковуються до власної кишені, наприклад, Haglofs Essens III Down. Такий спосіб зручний в гірському поході, коли важлива компактність речей, але для тривалого зберігання він не підходить. Пух не повинен довго перебувати в стислому стані, інакше він злежується і втрачає здатність до відновлення, а значить, і теплоізоляційні властивості. З цієї ж причини, прибираючи куртку на тривале зберігання, не кладіть її під стопку іншого одягу.

Правильно носимо

Уберегти пуховик від негоди не вийде, як не старайся. Тому важливо сушити і провітрювати куртку кожен раз після того, як потрапили в ній під снігопад або дощ. У місті це зробити просто: прийшовши додому, не вішайте її в шафу, а просушіть на «плічках» або спинці стільця, можна біля батареї. Так само легко це робити на гірськолижному курорті або в альптаборі, якщо ви живете в будиночку з опаленням. У поході буде складніше: в наметі немає батареї і далеко не завжди сухо. Намагайтеся при кожній нагоді провітрювати і просушувати куртку на сонці. Наприклад, під час великого обіднього привалу можна повісити її на дерево або розкласти на сухих каменях.

І не сидите в пуховику біля багаття. По-перше, іскри можуть пропалити тканину. Пошкодження будуть ледь помітними, але навіть через мікроскопічні отвори полізе пух. А по-друге, пух прекрасно вбирає запахи і куртку доведеться довго провітрювати.